Menu
Home Page

InglehurstInfant School

Governors 2017

Information

Attendance

Name

Governor Type*

Term of Office

Term of Office ends

Committee Membership

Register of Interests

Full Governing Body 2015/2016

Resource Management Committee

2015/2016

Performance and Standards Committee 2015/2016

Mr R Johnson (Chair of Governors)

Co-opted Governor

4 years

12/05/2019

Resource Management

Son is employed at the school as a General Assistant

 

6/6

 

5/5

 

1/4

Miss M Webster (Vice Chair)

Co-opted Governor

4 years

12/05/2019

Performance and Standards

None

 

5/6

 

 

4/4

Mr D Fretter

Co-opted Governor

4 years

12/01/2020

Performance and Standards

None

4/4

 

2/2

Dr J Obszynska

Co-opted Governor

4 years

10/05/2020

Resource Management

None

2/2

0/0

 

Rev S Burnham

Authority Governor

4 years

24/01/2021

 

Chair of Governors at King Richard III Infant School

n/a

 

 

Mrs S Hughes

Parent Governor

4 years

01/12/2020

 

None

n/a

 

 

Vacancy

Parent Governor

4 years

 

 

 

 

 

 

Mrs C Blower

Staff Governor

4 years

07/12/2018

None

None

6/6

 

 

Miss K Parsons

Headteacher

 

Ex officio

Performance and Standards (Chair) and Resource Management

None

6/6

5/5

4/4

Mr E Kelly

Associate Member

4 years

24/11/2018

Resource Management

Premises Officer

6/6

1/1

 

We've had 2 9 7 0 visitors
Top